Filmový konec roku, aneb co byste si neměli nechat ujít

Napsal: Lasto 22. října | 2013 - 17:21   [ Filmy ]

Letošní filmová sezóna nám pomalu končí, po silném říjnu se snímkami jako RushGravity(Oscarové ambice u obou) se k nám válí poslední výplody filmářskeho řemesla z roku 2013. Pojďme si teda představit snímky, za které se oplatí vysolit nějakou tu korunu v kinech, případne nažhavit torrent klienty.

Captain Phillips

Cez dvě hodiny napětí můžete čekat od nového počinu mistra roztřesené kamery(jediný režisér, u kterého to divák dokáže ocenit) Paula Greengrasse (The Bourne Trilogy). Tenhle skutečný příběh (true story vede k zlatým soškám, že jó Paule? :) ) nám přináší pohled na únos americké nákladní lode Alabama somálskými piráty v roce 2009. V hlavní role se představí Tom Hanks, který nám naposled předvedl své herecké dovednosti (hned ve čtyřech podobách) ve filmu Cloud Atlas.

The Counselor

Vetřelec, Blade Runner, pak skoro 20 let nic zajímavýho a pak opět: Gladiátor, Black Hawk Down a Americký gangster. K výběru jeho nejlepších snímků, může přibudnout další. Ridley Scott vzal plnou prdel krásných, talentovaných herců(vyjma Cameron Diaz, ta dokáže být jedině krásná) a natočil krimi-thriller o právníkovi, který si chtěl jen přivydělat. Jak už to bývá, obchod s drogami zahrnuje krásne ženy, tony peněz ale i občasné problémy. V hlavní roli talentovaný Michael Fassbender, který to tentokrát „dohonil“ (Shame, pozn. autora) až na právníka.

The Wolf of Wall Street  

Scorsese – DiCaprio: must see záležitost. Toto spojení je magnetem na různé ocenění, zlaté glóby a oscary. Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov teď určitě doplní další potenciální studna na oscary: Vlk z Wall Streetu. Příběh Jordana Belforta, který si v devadesátých letech mohl stodolárovkou utírat zadek protože vydělával téměř 1 milion dolarů týdenně. Osobně si Leův nejpřeceňovanější ksicht Hollywoodu už ani neumím představit v nějakým nízkorozpočťáku a už vůbec ne ve vedlejší roli. Rozhodně si však tenhle film nenechám ujít už jen kvůli skvělému Mattovi McConaughey-mu, který už v traileru dokazuje, že tohle bude zábavná podívaná.

Out of the Furnace

Christian Bale vyzlékl kabát batmana, aby si zahrál v thrilleru menší produkce s krásnou Zoe Saldanou. Mladšího bráchu Balea si ve filmu zahrál taky mladší z bratrů Afflecků, Casey Affleck. Během první fáze produkce autoři zvažovali obsazení DiCapria do hlavní role, díky bohu tak neudělali. Pro rolu, kde starší brácha vezme spravedlnost do svých rukou a snaží se najít a zachránit mladšího bráchu je „Mr. Bruce Wayne“, záchrance Gothamu, vařený, pečený. Zbytek hereckého mančaftu doplňují zvučná jména jako Woody Harrelson, Forest Whitaker a Sam Shepard.

Bonus:

Paramount a produkční společnost Dickhouse productions (zvuční jméno pro producenty) přináší pokračování úspěšné Jackass série pod názvem Bad Grandpa. V kabátu 86-letého Irvinga Zismana uvidíme Johnnyho Knoxvillea jak „vychovává“ svého 8-mi letého vnuka, na potulkách napříč Amerikou. Jaký dopad mělo natáčení další části týhle přiblblý série na vývoj zdravého rozumu Jacksona Nicolla, představitele Zismanova vnuka, to už nechám na vás.

(csfd, imdb)

Follow Us

Nejčtenější články

Reklama

Recent Tweets

© 2013 NOJZ.cz - všechna práva vyhrazena